Досвідчені експерти з Нідерландів


Нідерландська Програма "Досвідчені експерти з Нідерландів" (PUM) проводиться незалежною голландською організацією, метою якої є консультаційна підтримка малих і середніх підприємств і установ різних форм власності та видів діяльності.
 
В організації працюють експерти-волонтери - висококваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи практично у всіх областях економічної та соціальної діяльності: у сільському господарстві, торгівлі, промисловості, охороні здоров'я, в приватному, громадському та державному секторах управління.
 
Програма PUM існує вже більше 30 років; близько 3000 експертів виконують близько 2500 місій щорічно по всьому світу. PUM надає різноманітний пакет послуг і ноу-хау, наприклад консультації з технічних проблем, фінансового менеджменту, питань організації виробництва, реструктуризації фірми та кадровій роботі, консультації в сфері управління, маркетингу, пошук партнерів по бізнесу в Голландії, а також у багатьох інших областях. Експерти PUM можуть виступати посередниками в придбанні якісного і дешевого устаткування, такого як швейні машини, обладнання для пекарень, автомобілі тощо На замовлення компаній фахівці-волонтери проводять семінари та тренінгові курси з найактуальніших проблем підприємницької та громадської діяльності.
 
Крім того, PUM реалізує Програму "Ділові зв'язки", в рамках якої організуються поїздки клієнтів PUM, які бажають ближче вивчити наявні в Нідерландах можливості для комерційної діяльності їхніх підприємств. Якщо радник PUM дійде висновку, що поїздка його клієнта в Нідерланди може привести до успіху компанії, він має можливість після закінчення свого відрядження внести пропозицію про організацію такої поїздки в рамках Програми "Ділові зв'язки". Радник PUM забезпечує підготовку та реалізацію Програми та супроводжує гостя. PUM частково оплачує витрати на його в Голландії (транспортні витрати і витрати по проживанню). В кінцевому підсумку підприємства самостійно, без посередництва PUM починають вести справи з голландськими компаніями.
 
У деяких випадках управлінський штат компаній, в яких працювали радники PUM, одержує можливість пройти курс навчання в Нідерландах і ознайомитися з роботою голландських фірм. Мета практичного тренінгу - застосувати набуті знання для вирішення проблем, з якими компанія стикається у своїй діяльності. Заявки на проходження практичного тренінгу можуть подаватися радником тільки після закінчення його місії в даній компанії. Практичний тренінг може тривати від 1 до 6 тижнів; протягом цього часу навчаються проходять практику в ряді голландських компаній, які співпрацюють з PUM. Голландська Програма бере на себе витрати на транспорт і проживання, а також допомагає в отриманні голландської візи.
 
Послуги голландських радників безкоштовні. Їм необхідно тільки забезпечити житло, харчування, офісне обладнання та проїзд до місця роботи.
 
Для участі в Програмі PUM необхідно заповнити аплікаційну форму, в якій надати необхідну інформацію про фірму, її проблеми та терміни, бажаних для приїзду голландського експерта.